הדרכת צילום ברקים

ראשית, ההדרכה מיועדת למי שיש אפשרות לכוון בצורה ידנית את המצלמה את הצמצם והתריס. לאלה שיש מצלמה אוטומטית... מצטערת - אתן יכולות לעשות עם המצלמה כמעט הכל... אבל הסיכוי שתצליחו לתפוס ברק הוא כמו הסיכוי לזכות בלוטו.

הדבר השני שתצטרכו להצטייד עימו בצאתכן לצלם ברקים זה מוטיבציה. צריך ממש וממש לרצות לתפוס את הברק הזה - ייתכן שזה ייקח זמן ותצטרכו לצלם המון פריימים 'שחורים' לפני שתגיע התמונה האחת המיוחלת.

כדי לצלם את התמונה הזאת ביליתי כשעתיים של ניסיונות שונים ומשונים בסערה מרהיבה - וזו הייתה חוויה מחשמלת... במובן הטוב של המילה :-)

 

צילום: ליאור מן

 
כוונו את החשיפה ל 10 עד 30 שניות. עשו כמה ניסיונות וודאו שהצמצם שלכם מספיק סגור כך שגם בחשיפה הארוכה הזו תתקבל תמונה חשוכה.
אני למשל, כיוונתי את המצלמה על 10 שניות וצמצם 10, איזו 400
אם תרצו לחשוף ל20 שניות תצטרכו צמצם סגור יותר, וכן הלאה.
העבירו את הפוקוס לידני (המצלמה לא תצליח למצוא פוקוס בחושך...) וכוונו אותו לרחוק ביותר.

כעת, כוונו את המצלמה לכיוון איזור העננים עם הכי הרבה ברקים והעמידו את הפריים. רצוי לצלם עם חצובה, למרות שאני צילמתי בלי, והאמת שכל מיני 'מריחות' שקורות מסביב לברק יכולות ליצור אפקטים די מדליקים. זה נחשב לא 'מקצועי', אבל למי איכפת. תהנו ועופו על החוויה.

נסו 'להרגיש' מתי מגיע גל של ברקים ולהקליק שניה לפני... יהיו המון פספוסים אבל כשהקליק הנכון יגיע... זה יהיה שווה את הכל.

מה בעצם קורה בצילום ברקים בחשיפה ארוכה?
המצלמה קולטת רק אור. כל עוד מה שהיא מצלמת זה חושך, כמעט ואין כל רישום על החיישן -
כך שאם לדוגמא, אנחנו חושפות ל10 שניות וב5 שניות הראשונות לא קורה כלום, ואז יש ברק, ואז שוב, חושך - בעצם, הרישום שנקלט במצלמה הוא רק האור הרגעי והעוצמתי של הברק!

בעצם... אפשר להגיד ש... הברק הוא הפלאש של אלוהים. ואנחנו רק צריכות להיות מסונכרנות איתו.
יש לנו הזכות להתארח בסטודיו של האמן הגדול מכולם, ובאמת, יש בצילום ברקים חוויה עמוקה של התמזגות והתפעמות מהכוחות המיסטיים של הטבע והבריאה.

 

וזכרו: להיזהר! גם על עצמכן וגם על המצלמה. אם יש לכן אפשרות לצלם מתוך הבית, יותר טוב. אם אתן יוצאות החוצה - רק בסופה יבשה ולא במבול. וגם אז - בשום אופן לא לעמוד חשופות בשטח פתוח!

אז קדימה, ותזכרו - שהתסכול של ההתחלה הוא זה שהופך את ההצלחה למתוקה הרבה יותר :)

 

 

הפעילויות הקרובות של נשים מצלמות