עושה אהבה עם הכל

יש רגעים שבהם הזמן עומד מלכת. הצבעים, המרחבים והאובייקטים מתרכזים לכדי נקודה אחת של קיום. אני כאן, מביטה, מתבוננת, בים, בגלים ובשמיים התכולים - והכל ישנו. התחושה היא שהקיום דומם בתוכי ומחוצה לי, שיש שקט שמציץ מבין הדברים.
ברגעים כאלה, המצלמה מבקשת אף היא לדמום, להיות חלק, לא להפריע, להנציח את מה שנסתר מעין – אין לי מושג איך עושים את זה. אני מרגישה שמה שחשוב הוא שאני, הצופה, אהיה אחת עם הדבר שבו אני מתבוננת, יש דחף עמוק להתמזג, לאהוב את מה שאני מביטה בו כל כך ולעומק, עד שלא יהיה אותי ואותו, שנהיה אחד, שנעשה אהבה...

אז אני יושבת על החול, השמש מביטה בי, מחייכת, תחושות של שמחה גואות בתוכי, ואני חושבת לעצמי – האם אפשר לתעד אושר? אני מנסה, מקליקה כמה קליקים, מסתכלת על התוצאה, ולא באמת יודעת אם הצלחתי. מנסה שוב, ואז שמה לב – שיש לי היכולת להביא את אותה התרגשות ילדית ותמת לב לזווית הצילום, לאופן שבו האור נופל על הגלים, שוב הכל תלוי בי – האם אני אוהבת ברגע זה את מה שאני רואה? האם אני נותנת את כל כולי לרגע הזה?

כל תא בגופי צועק "כן!", אני, החול, הים והעננים מתחילים לרקוד ביחד, ריקוד אקסטטי ומרגש, הלב נפתח, ואפילו שקצת קר, אני מחליטה לשכשך את רגליי בחול ובמים, כדי להרגיש עוד כל עקצוץ של קרבה אפשרית ביני לבין הטבע הקסום שמקיף אותי. חיוביות שהיא מעבר למילים מבקשת שאצלם אותה, אני מבינה שכשאני מצלמת את הים – אני מבשרת לו כמה הוא יפה, מוקירה לו תודה על עצם קיומו, מכירה בעוצמתו המרהיבה. אנחנו עושים אהבה, אני והים, והמצלמה, בעדינות מהססת, מבקשת לראות עוד, מבקשת שאפנה את תשומת לבי לפרטים הקטנים, שאראה איך כל גל מתנפץ באינסוף צורות, שאהיה נוכחת במלואי בתוך האירוע המקודש הזה של קיום ער ומודע לעצמו.

אני מרפה. מניחה למצלמה, ונשכבת על החול, שמה לב שאני עדיין חושבת על הפעולה הזו של צילום, שאני מתאמצת מידי. החול ממש קורא לי לבוא אליו, אז אני מניחה את הראש ונחה. עוצמת את עיניי, מפנה את כל תשומת לבי לתחושות עצמן – חמימות נעימה מתפשטת בגופי, צלילים נעימים מרגיעים כל תא בהוותי, לאט לאט, המחשבות מפנות את מקומן לחוויה אחרת – המילה היחידה שמהדהדת בתודעתי היא אחדות. אינני נפרדת מכלום, אני כבר לא מנסה לעשות שום דבר – ולמעשה שום דבר לא קורה. הכל ישנו, בתוך העכשיו, חושף אושר מסוג אחר, זה שאותו רציתי, זה שלבי כמה לו מאז שאני זוכרת את עצמי, זה שהוא עצמי האמיתי.

דורית בר – עוסקת באימון אישי ובפסיכותרפיה ליחידים וזוגות, מנחה סדנאות ומומחית למיניות, מדיטציה והגשמה עצמית.